Hasičský sport v Lučici

Hasičský sport má u nás dlouholetou tradici. V dřívějších dobách ovšem soutěží nebylo mnoho a tak se družstva mužů a žen z SDH Lučice  zúčastňovala prakticky jen okrskových klání. V roce 2008 se konala okrsková soutěž v Okrouhlici a v ní nastoupilo v kategorii mužů kromě ''veteránů'' nové mladé družstvo. Z těchto dvou družstev se časem dala dohromady parta lidí, která byla pro hasičský sport opravdu ''zapálená'', a hasiči z SDH Lučice začali objíždět stále více soutěží. Soutěžní vybavení, hlavně pak stroj (stará zásahová mašina  PS12 o objemu 1200 ccm) bohužel nedávali moc šancí k větším úspěchům. Další zlom přišel v roce 2011, kdy Veronika Boháčková a Kateřina Rejnková založili v Lučici kroužek mladých hasičů. I děti potřebovali pro dosažení úspěchů silnější stroj, a i díky tomu se v roce 2014 podařilo prosadit u tehdejšího vedení sboru koupi silnějšího stroje o objemu 1500 ccm od firmy Vinckner. Za novou PSku sbor zaplatil 80 000 Kč, 60 000 Kč zaplatil z vlastních úspor, 20 000 Kč přispěl obecní úřad.  Díky této mašině se na mnoha soutěžích družstvům mužů, žen a dětí z SDH Lučice podařilo dosáhnout skvělých výsledků. Mnohdy zatápěli týmům i s daleko silnějšími stroji. Družstvo mužů však tou dobou začínalo pokukovat po vyšších soutěžích, zvláště pak po Havlíčkobrodské Rebel lize v požárním útoku. V té však jako první družstvo z Lučice začal v roce 2017 soutěžit nově složený dorost. Všem v mužském týmu bylo ale jasné, že na účast v této soutěži byla i novější mašina slabá. Sbor proto v roce 2018 opět zainvestoval, a objednal od firmy pana Ing. Gáby soutěžní mašinu o objemu 1800 ccm. Tento objem byl zvolen s ohledem na rozpočet a také životnost stroje. Soutěžní PSka stála sbor 60 000 Kč, dalšími 60 000 Kč přispěla opět obec. Mašina byla hotová na podzim téhož roku a družstva mužů, žen a dorostu se už nemohla dočkat nadcházející sezóny, pro chlapy a baby první v Havlíčkobrodské Rebel lize!!! Tak začalo v Lučickém sboru soutěžení na vyšší úrovni.

Kalendář soutěží pro sezónu 2024

18.5. Okrsková soutěž Babice

1.6. RHBL Květinov noční

8.6. RHBL Seč
22.6. RHBL Habry noční (na hřišti)
30.6. RHBL Nová Ves u Světlé
6.7. RHBL Žižkovo Pole
13.7. RHBL Kámen (začátek od 12:00)
27.7. RHBL Uhelná Příbram (pořádá SDH Petrovice)
17.8. RHBL Pohled
24.8. RHBL Smilov
31.8. RHBL Kynice
28.9. RHBL Česká Bělá

Kalendář soutěží pro sezónu 2023

13.května -> Chlístov okrsková soutěž

3.června -> Seč RHBL

10.června -> Květinov noční RHBL

18.června -> Nová Ves u Světlé RHBL

24.června -> Habry noční RHBL

1.července -> Kynice RHBL

2.července -> Vepříkov RHBL

8.července -> Žižkovo Pole RHBL

15.července -> Kámen RHBL

12.srpna -> Smilov RHBL

23.září -> Česká Bělá RHBL

V průběhu sezóny se jistě zúčastníme i nějakých dalších soutěží, které do seznamu průběžně doplníme.

Přijeďte se na nás podívat a zafandit, budeme rádi!

RHBL = Rebel Havlíčkobrodská Liga (začátek soutěže vždy v 10:00h a noční v 22:00h)

Kalendář soutěží pro sezónu 2022

14. května -> Okrsková soutěž Vadín

11. června -> RHBL Nová Ves u Světlé

2. července -> RHBL Žižkovo Pole

9. července -> RHBL Kynice

16. července -> RHBL Kámen

13. srpna -> RHBL Vepříkov

20. srpna -> RHBL Smilov

10. září -> RHBL Herálec

17. září -> RHBL Srch

24. září -> RHBL Česká Bělá

Přijeďte se na nás podívat a zafandit, budeme rádi!

RHBL = Rebel Havlíčkobrodská Liga (začátek soutěže vždy v 10:00h)